Yuvarlakçay

  Artık sosyal medyada her şeyi görüyor, takip ediyor ve duyuyoruz. Yuvarlakçay’ı duymayan bilmeyen de yoktur sanırım. Doğal güzellikleriyle bilinen ve turizm cenneti Muğla’nın tabiri caizse “Soğuk Cennet’i” diyebileceğimiz yerin adı “Yuvarlakçay”.

  Yuvarlakçay Hakkında

  Köyceğiz’den Ortaca istikametine giderken Beyobası ışıklarından sola girip yolu takip ettiğiniz vakit Yuvarlak Çay’a ulaşabilirsiniz. Yuvarlak Çay’ın kaynağı ise Sandras dağının kar sularından gelmektedir. Yazın özellikle sıcaktan bunalanlara buz gibi suyu çok iyi gelecektir. Buz gibi diyorum çünkü direk doğal kaynak suyu ve içine girince sizi çığlık çığlığa bırakacak kadar soğuk emin olun.

  Yuvarlakçay

  Yaz mevsiminde artık günümüzün sosyal medyasından herkesin bildiği duyduğu gördüğü yer olan Yuvarlak Çay oldukça kalabalık olmakta. Hem bireysel hem de tur organizasyonları ile gelinip görülen bir yer. Tabi çay boyunca 10 15 civarı restoran işletmesi bulunmakta. Hepsinin konsepti aynı. Sabahtan öğleye kadar kahvaltı, öğleden akşama ve akşam süresince normal yemek menüsü sunulmakta. Özellikle tavsiye edebileceğim alabalık ya da tandır olacaktır. Ortaya yoğurtlama ya da karışık kızartma çeşitlerinden isteyebilirsiniz. Ortamın serin olması nedeniyle yediğiniz yemekler sizi boğmuyor. Fiyatlara gelirsek de öyle yüksek seviyelerde değil. Yediğiniz yemek türüne göre bulunduğunuz ortama göre fiyatlar gayet normal.

  Yuvarlak Çay’a gelinir de salıncağa binmeden olmaz herhalde. Özellikle sosyal medya da o meşhur salıncak nerede dedirtiyor insana. Yemekten sonra yapılacak en güzel şey bu gibi suyun üzerinde sallanmak olacaktır. Cesaretiniz varsa da buz gibi sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

  Yuvarlakçay’a nasıl gidilir?

  Yukarıda bahsettiğim gibi Yuvarlak Çay’a Köyceğiz’den Ortaca istikametinde giderken solda ya da Ortaca’ dan Köyceğiz istikametine giderken sağda, Beyobası sapağı ışıklarından girdiğiniz ve yolu takip ettiğiniz vakit ulaşabilirsiniz.


  Cennet ülkemizin böyle harika bir yerini umarım beğenirsiniz. Yuvarlak Çay sosyal medyada çok meşhur. İnstagramda tanıtım ve fotoğraf paylaşımı yaptığım @instagmugla profilinde de bir çok Yuvarlakçay paylaşımı yapıyorum. Sizin de fotoğraflarınızı görmek isteriz. İyi günler.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  2 Comments

  • Yazın ortasında ferahlayabileceğimiz, su sesleri eşliğinde yemyeşil bir ortam

   • Aynen abicim bizim kombinemiz vardı hatta yazın uğramadan gidilmemesi gereken bir yer

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir