WordPress iki yana yasla özelliği

  Bazen öyle yazılar yazıyoruz ki sayfalarca sürebiliyor. Okumayı ve yazmayı seviyorsanız, yazınızın düzenli okunaklı ve güzel görünmesini istersiniz. WordPress artık bloğunuzda yayınladığınız yazılarınızı yazarken her iki yana yaslama özelliğini desteklememekte. Zaten hepimiz yazılarımızı direk burada yazmıyoruz. Kullandığımız ofis programlarında taslaklarımızı oluşturup, yazımızı her iki yana yaslıyoruz. Tabi yazımızı buraya aktarınca tabiri caizse timsah sırtı gibi olmakta. Bunun için yapmanız gereken şey bir iki tuşa basarak yazınızı her iki yana yaslamak. WordPress bu özelliği kullanmıyor gibi gözükse de arka planda hala bu özelliği kullanmakta. Eğer dikkatinizi çektiyse üstte araç çubuğunda tuş takımı kısa yolları düğmesi bulunmakta.

  Her İki Yana Yasla

  Burada göreceğiniz her iki yana yasla tuşu “Shift + Alt + J” tuşuna basarak yazınızı her iki yana yaslayabilirsiniz. Bu işlemin kod olarak bir iki yolu daha olsa da size en ekonomik yol bu olacaktır.

  Lütfen her türlü görüş, dilek ve şikayetlerinizi alt kısımdaki yorum kısmına yazınız. İyi günler dilerim.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  2 Comments

  • Yazınız artık güncel değil çünkü WordPress 5 ile bu özellik kalktı, eski editörü kullananlar için geçerli sadece.

   • Doğru söylüyorsunuz Hakan bey, eski editör kullanılıyor iken kullanılan bir özellikti. Artık geçerliliğini yitirmiş durumda.

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir