WhatsApp’te Toplu Mesaj Artık Yok

  Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ta nasıl toplu mesaj gönderebileceğiniz hakkında bir yazı yazmıştım. “WhatsApp’ta Toplu Mesaj Gönderme” yazımı okumak için lütfen tıklayın. Üzerinde çok geçmeden WhatsApp bir açıklama yayınlayarak, toplu mesaj özelliğinin kaldırılması için çalışmalara başlanıldığını duyurmuştu. Yapılan açıklamada toplu atılan mesajların içeriğinde spam tarzı mesajların gönderildiği ve bu mesajların kullanıcıları rahatsız ettiği için çalışmalar kapsamında toplu mesaj özelliğinin kaldırılacağını bildirmişti.

  WhatsApp üç gün önce bu toplu mesaj özelliğini kaldırdı. Küçük bazda bakınca birçok kişiye bayram ve özel gün mesajlarımızı kolaylıkla gönderebildiğimiz bu özellik, büyük bazda bakınca birçok firmanın ve korsanların yüzlerce kişiye tek tık ile spam mesajlarını ulaştırmalarını sağlıyordu.

  WhatsApp’ın konu ile ilgili yapmış olduğu resmi açıklama şöyle;

  “Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dâhil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.”

  Korsanların atmış oldukları bu spam mesajları WhatsApp ne kadar engelleyebilir, bilmiyorum ama, toplu mesaj gönderme gerçekten bizim gibi insanların çok işine yarıyordu.

  WhatsApp’te toplu mesaj gönderme

  Nedir bu From Facebook?

  WhatsApp ayrıca yapmış olduğu güncellemede, uygulama ilk açılırken ekranda görülen simgenin hemen atında “From Facebook” ibaresi yerleştirmiş. Dev sosyal medya platformu Facebook, daha önce bunun açıklamasını yaparak, Facebook çatısı altında bulunan bütün çalışma ve uygulamalarında bu yazıyı kullanacağını duyurmuştu.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir