WhatsApp Yeni Özelliklerini Kullanıma Sundu

  Mesajlaşma denince eski yıllarda hepimizin aklına SMS gelirdi. SMS’i tarihe gömen uygulama WhatsApp hemen herkesin kullandığı bir uygulama. Büyüyen kullanıcılar ve gönderilen dosya boyutları nedeniyle zaman zaman whatsapp bile bazen yetersiz kaldığı yerler oluyordu. Milyonlarca kişinin kullandığı uygulama WhatsApp, çok beklenen güncellemesini gerçekleştirdi ve yeni özelliklerini kullanıma sundu. Bu yeni özelliklerin içerisinde grup katılımcı sayısı 512’ye yükseltilirken, maksimum dosya gönderme boyutu da 2 GB’a yükseltildi.

  Özellikle son zamanlar da gizlilik ilkesinde yaptığı değişikliklerle kullanıcıların farklı mesajlaşma uygulamalarını kullanmaya başlaması ile bu değişiklikleri öteleyerek kullanıcılarını tutmaya çalıştı. Şimdi ise rakiplerinin önüne geçmek için kayda değer bir güncelleme çıkararak uygulamanın daha kullanışlı olmasını sağlamak istiyor.

  WhatsApp 2022 Yeni Özellik

  Nedir bu yeni özellikler?

  Dosya Gönderim Boyutu Maksimum 2 GB Oldu.

  1- Benim için en önemli özellik karşı tarafa gönderdiğimiz dosya boyutunun maksimum 2 GB’a çıkarılmış olması. Çünkü bazı zamanlarda kapasitenin daha sınırlı olmasından dolayı farklı program ve uygulamaları kullanıyorduk. Şimdi büyük bir rahatlık olacağını düşünüyorum.

  Grup Katılımcı Sayısı 512 kişi oldu.

  2- Grup katılımcı sayısının 256 dan 512 ye çıkarılmış olması özellikle büyük katılımcı grupları için daha kullanışlı hale geldi. Eskiden 256 kişi ile sınırlı olduğundan 2. Grup kurularak devamlılık sağlanmaya çalışılıyordu. İlerleyen zamanda bu sınırın da kaldırılması taraftarıyım.

  3- Bir diğer özellik ise arama çubuğunun yanında bulunan simgeye dokunarak, okunmamış mesajları sıralayabiliyoruz.

  4- Gönderilen mesajın hem gönderenden hem de alıcıdan silinmesini sağlayan “Herkesten Sil” özelliğinin süresi 2 günün üzerine çıktı. Böylelikle karşı tarafa gönderdiğiniz ve silmek istediğiniz mesajları 2 gün içerisinde silebileceksiniz.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir