Whatsapp Konum Paylaşma

  Genellikle buluşma yeri olarak arkadaşlarımız arasında çok kullandığımız konum atma yöntemi sayesinde kolayca buluşabiliyoruz. Telefonlarımızın uydudan aldıkları konum sinyali sayesinde bilmediğimiz yerlerde dahi yolumuzu bulabiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir toplulukta bulundum. Burada yolu bulamayan davetlilere whatsapp üzerinden konum gönderilmesinde birçok büyüğümüze yardımcı oldum. Teknolojinin içerisinde yetişen bizler bu konum atma yöntemlerini çok iyi bilmemize rağmen, bilmeyenlerin de olduğunu gözlerimle görmüş oldum.

  Şimdi gelelim Telefondan konum nasıl atılır? Sorusuna. Aslında bunun birkaç yöntemi bulunuyor. Özellikle telefonumuzda kullandığımız farklı haritalar veya uygulamaların farklı konum atma yöntemleri bulunmakta.

  WhatsApp ile Konum Atma

  Hemen herkesin kullandığı mesajlaşma uygulaması whatsapp, aynı zamanda harika bir konum bulma uygulaması. Kullanıcı sayısının çok olması ve basit kullanımı nedeniyle en çok tercih edilen uygulamalardan biri.

  1- WhatsApp’tan konumu kime atacaksanız o kişiyi seçip sohbete başlamalısınız.

  2- Sol alt kısımda bulunan yuvarlak ataş simgesine basınız.

  3- Karşınıza gelen küçük bir pencerede “Location” yani “Konum” a basın.

  4- Haritada bulunduğunuz yeri seçin veya “Mevcut Konumu Gönder” e dokunmanız yeterli.

  Whatsapp Konum Paylaşma
  Whatsapp Konum Paylaşma

  Bu sayede atılan konum sayesinde kolayca gideceğiniz yere varabilirsiniz. Özellikle bilmediğiniz veya hiç gitmediğiniz bir yerde eskiden olduğu gibi birilerine “şuraya nasıl gidilir” diye sormanıza gerek kalmıyor.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir