WhatsApp Anket Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Facebook ve instagram’ın da bünyesinde bulunduran Teknoloji devi META’ya ait bir uygulama. Birçok yazışma, görüşme ve medya transferimizi bu uygulama üzerinden gerçekleştiriyoruz. Hatta şirketler veya kurumlar çalışanlarına duyuru ve önemli bilgileri bu uygulama üzerinden dağıtım yapmakta. Hayatımızın bir parçası haline gelen whatsapp, 2022 yılı içerisinde birçok yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Geçtiğimiz aylarda yazmış olduğum yeni özellikler ile ilgili yazımı okumak için lütfen buraya giriniz. 

  Teknoloji devi firma, geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni özelliklerden sonra şimdi anket özelliğini kullanıcılara sundu. Gelin bu anket özelliğinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını ayrıntılı inceleyelim.

  WhatsApp anket nasıl oluşturulur?

  WhatsApp’de anket oluşturmak için “Medya Paylaşım” menüsünde seçeneklerden anket seçeneğini seçerek oluşturabiliyorsunuz. Burada önemli olan kısım ise anketin soru ve cevaplarını tek tek doldurmanız.

  WhatsApp Anket

  Anket ile birlikte hedef topluluğunuza daha çabuk ve etkin bir şekilde ulaşarak daha çabuk sonuç almanıza olanak sağlayacağı kesin. Anketi paylaştıktan sonra “Olayları Görüntüle” kısmından kimlerin hangi yanıtları verdiğini de kolayca görülebilmekte.

  WhatsApp Anket

  Anket özelliği WhatsApp tarafından kullanıma sunuldu fakat Siz kullanıcıların bazılarına henüz ulaşmamış olabilir. Zamanla güncellemelerinizi kontrol ederek, ilerleyen zaman zarfında kullanabilirsiniz.  Ayrıca sadece mobil değil, web kullanıcıları da anket özelliğini kullanabilecek.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir