İnstagram’da Muhteşem Fotoğraflar İçin Uygulama Önerileri

  İnstagram artık günümüzün en güçlü sosyal medya platformu desek yeridir. Facebook’un İnstagram’ı satın almasından sonra daha da büyüme kat eden İnstagram, sadece fotoğraf paylaşım platformu değil. Özellikle ücretli ortaklık özelliği ile birlikte iyi bir şekilde para kazanma ve sponsorluk alma ortamı ortaya çıktı. Daha önce yazmış olduğum İnstagram ‘da Yeni “Ücretli Ortaklık Etiketi – Paid Partnership With” Özelliği” yazımı okumak için tıklayınız. İleri düzeyde takipçiniz var ise hem kendinizi, hem de paylaşımlarınızı çok iyi tanıtabilirsiniz. Tabi bunları yapabilmek ve üst seviyelere kadar gelebilmek için, özgün ve kaliteli paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Özellikle kaliteli fotoğraflar büyümenize çok katkı sağlayacaktır. Gelin hep birlikte bu fotoğraflar nasıl ortaya çıkıyor inceleyelim.

  En İyi Mobil Fotoğraf Uygulamaları

  1- Adobe Lightroom

  Kendi çektiğim fotoğraflarda da kullandığım Lightroom CC uygulaması mobil cihazlarda tamamen ücretsiz. Hem Android hem de İOS işletim sistemlerinde bedava kurup kullanabilirsiniz. Kullanınca asla bırakamayacağınız bu uygulamanın en güçlü yanı ise, fotoğraf üzerinde düzenlemeleri küçük boyutlu yerel dosyaları üzerinde yaparak, bunları daha sonra RAW dosyaları üzerine uyguluyor. Daha önceleri Creative Cloud üyeliği mecbur kılınarak kullanımı sağlanan uygulamanın, artık bu gereksinimi ortadan kaldırıldı.

  Uygulama da fotoğraflarınızı ekleyerek otomatik ayarlamaları kullanarak veya bütün ayarlamaları kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Düzenleme yaptığınız fotoğrafların asıllarına herhangi bir değişiklik olmuyor. Değişiklik yaptığınız fotoğraflar ayrı olarak kaydediliyor.

  Hemen bu uygulamayı yükleyip fotoğraflarınız düzenlemeye geçebilirsiniz. Biraz uğraştıktan sonra çok basit şekilde fotoğraflar kaydedip, İnstagram hesabınızdan paylaşabilirsiniz.

  [appbox googleplay com.adobe.lrmobile&gl=TR ]

  [appbox appstore 878783582?l=tr ]

  2- VSCO

  Mobil cihazlarımızda uzun zamandır tanıdığımız, belki de kullandığımız uygulama VSCO, fotoğraflarınızı en iyi şekilde düzenlemenize yardımcı oluyor. Hatta kendi bünyesinde bulundurduğu paylaşım platformu aynı İnstagram gibi çalışıyor. Fakat biraz daha görselliğe yatkın. Uygulama içerisinde bulunan düzenleme alanında çeşitli VSCO filtreleri göreceksiniz. Bu filtreler sayesinde harika fotoğraflar oluşturacaksınız.

  Ayrıca uygulama ücretli ve ücretsiz şekilde kullanım sunuyor. İsterseniz ücretli filtrelerle birlikte kullanabilirsiniz. Ben ücretsiz olarak kullanıyor ve içerisinde ki filtreler yeterli oluyor.

  [appbox googleplay com.vsco.cam ]

  [appbox appstore 588013838?l=tr ]

  3- Adobe Photoshop Express

  Kendi telefonumda da kullanmakta olduğum, güçlü bir kullanım sunan ve bütün isteklerinize karşılık verebilecek özellikte bir uygulamadır. Boyut, kıpma, döndürme ve kırmızı göz düzeltme gibi birçok özelliği içeriğinde barındırmakta. Hazır kolajlar sayesinde de en güzel fotoğraflarınızı yaratabilirsiniz. İnternette fotoğrafçılık ile ilgilenen ve paylaşımı yapan bir çok kişi Adobe Photoshop Express uygulamasını kullanmaktadır.

  [appbox googleplay com.adobe.psmobile&hl=tr ]

  [appbox appstore 331975235?l=tr ]

  4- Afterlight

  Benim de kullanmakta olduğum bir diğer uygulama Afterlight. Fotoğraflarınıza renk ayarı ve çeşitli kolajları uygulayabildiğiniz bir uygulama olarak karşınıza çıkıyor. Diğer basip uygulamalarda olduğu gibi kırpma döndürme gibi bazı özelliği kullanabiliyorsunuz. Bazı özellikler için Facebook sayfasını beğenmeniz gerekiyor. Sizde kaliteli fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyip, renklendirip instagram’da paylaşmak için bu uygulamayı yükleyebilirsiniz.

  [appbox googleplay com.fueled.afterlight&hl=tr]

  [appbox appstore 1293122457?l=tr ]

  5- Snapseed

  Google tarafından geliştirilen bir uygulama olan Snapseed, diğer uygulamalar içerisinde belki de kullanımı en basit olanı diyebiliriz. Çektiğiniz fotoğrafları hemen basit bir şekilde düzenlemek istiyorsanız aradığınız düzenleme uygulaması Snapseed diyebilirim. Çektiğiniz fotoğraflarda boyutlandırma, kırpma gibi düzenlemeleri yapabilir, bunların yanında hazır bulunan filtreler sayesinde harika görünümler kazandırabilirsiniz. Snapseed ile daha da ayrıntılı düzenlemeler yapabilir, ince ışık ve renk ayarı da yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca fotoğraflarınıza farklı özellikte yazılar ekleyerek, instagram için farklı fotoğraflar yaratabilirsiniz.

  [appbox googleplay com.niksoftware.snapseed&hl=tr]

  [appbox appstore 439438619?l=tr]

  6- İnstasize

  İnstasize ile hızlı ve güçlü şekilde fotoğraf düzenleme yapabilirsiniz. Birbirinden güzel filtreleri çektiğiniz fotoğraflara hızlıca aktarabilirsiniz. Ayrıca İnstasize uygulaması ile kendi filtrelerinizi oluşturarak daha sonra kendinize has özellikte fotoğraflar yaratabilirsiniz. Kırpma, boyutlandırma gibi özellikleri de içerisinde barındıran instasize uygulaması, harika fotoğraflar yaratıp İnstagram’da paylaşabilirsiniz.

  [appbox googleplay com.jsdev.instasize&hl=tr]

  [appbox appstore 576649830?l=tr]

  7- Nebi – Film Photo

  Nebi, adından da anlaşılacağı üzere diğer bir çok uygulamadan farklı olarak gerçek film filtrelerine dayanan bir uygulamadır. Sinema sanatının bakış açısıyla yaklaşarak harika fotoğraflar yaratmak sizin elinizde. Özellikle bu tarz filtrelere merakınız varsa, bu uygulama tam size göre.

  [appbox googleplay com.blackshiftlabs.filmapp&hl=tr]

  [appbox appstore 1229250875?l=tr]

  8- Polarr – Fotoğraf Editör

  Polarr kendine has hazır filtreler ile hızlı ve güçlü bir şekilde fotoğraf düzenlemenizi sağlar. Bunların yanında kendinize özel filtreler kaydedip, kendi stilinizde fotoğraflar hazırlamanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Diğer uygulamalar gibi Polarr’da fotoğraflarınızı kırpma, çevirme ve boyutlandırma gibi basit özellikleri yapmanızı sağlayarak, hızlı bir şekilde harika fotoğraflar yaratmanıza olanak sağlayan bir uygulama.

  [appbox googleplay photo.editor.polarr&hl=tr]

  [appbox appstore 988173374?l=tr]

  9- PhotoDirector

  Fotoğraf düzenleme konusunda yaratıcı bir uygulama arıyorsanız, bu PhotoDirector uygulaması. Etkili bir uygulama olan PhotoDirector, çeşitli filtre ve efektler sayesinde harika fotoğraflar yaratmanıza olanak sağlar. Yükleme sayfalarında kullanıcılar tarafından yüksek puanlar almış olan PhotoDirector’u yükleyin ve bu deneyime sizde katılın.

  [appbox googleplay com.cyberlink.photodirector&hl=tr]

  [appbox appstore 907366587?l=tr]

  10- Huji Cam

  Son zamanlarda çok kullanılan uygulamalarından olan Huji Cam, özellikle parlamalı ve Retro filtreleri seven kullanıcıların tercih ettikleri bir uygulama. Birçok ünlü tarafından da tercih edilen uygulama, sizin de harika Retro fotoğraflar yaratmanıza yardımcı olacaktır.

  [appbox googleplay kr.co.manhole.hujicam&hl=tr]

  [appbox appstore 781383622?l=tr]

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir