İnstagram’da Dikkat Çekici Reels Videoları İçin Taktikler

  Artık İnstagram günümüz sosyal medya kullanıcılarının olmaz ise olmazlarından. Özellikle Tik Tok ile birlikte video paylaşımlarının bu kadar hat safhada olmasından İnstagram’da bu video paylaşım düzenine reels ile ayak uydurmuş bulunmakta. Öylesine bir akım oluyor ki, binlerce insan bu akım peşinde benzer videolar çekiyor. Binlerce beğeni ve yorum almış olan bu reels videoları nasıl oluyor da, bu denli popüler olabiliyor.

  Şimdi sizlerle reels videosu paylaşan ve belirli bir istatistiki yakalamış kişilerin nasıl bu seviyeye geldikleri hakkında bazı taktikler vereceğim. Bu taktikleri zaman içerisinde uygularsanız, emin olun Sizin videolarınız da İnstagram’ın algoritmasına takılarak istediğiniz seviyelere yükselecektir.

  Öncelikle İnstagram kullanıcıları için reels videosu nasıl paylaşılır ile ilgili kısaca bir hatırlatma yapmak istiyorum.

  İnstagram’da Reels Videoları Nasıl Paylaşılır?

  1- İnstagram ana sayfasında iken “+” (artı) ya dokunun.

  2- Anlık video çekmek için kameranızı kullanın. Daha önceden çekmiş olduğunuz videolarınızı da kullanabilirsiniz.

  3- Videonuzu istediğiniz şekilde kesip, kısaltabilirsiniz. Farklı videolar ekleyip, çekebilirsiniz de.

  4- Videonuzun özgün sesini kullanmak istemediğiniz takdirde, popüler müzik veya daha önceden kaydettiğiniz müziklerden birini seçebilirsiniz.

  5- Metninizi yazıp, video ile ilgili etiket bilgilerinizi yazın. Konum bilgisini de paylaşmak istiyorsanız doldurun.

  6- Son olarak paylaş diyerek reels videonuzu paylaşın.

  İnstagram'da Dikkat Çekici Reels Videoları İçin Taktikler
  İnstagram’da Dikkat Çekici Reels Videoları İçin Taktikler

  İnstagram’da Dikkat Çekici Reels Videoları İçin Taktikler

  1- Özgün Videolar Çekin

  İnstagram’da insanlar üzerinde güzel etki bırakmak istiyorsanız, samimi ve özgün olmanızda fayda var. Ne kadar kendinize ait videolar çekip paylaşırsanız, takipçilerinizden aldığınız geri dönüşler o derece güzel olacaktır. İlgi alanlarınızı takipçilerinize sunarken kendinize özgü teknikler belirlemeniz faydalı olacaktır. Kısacası Size ait bir tarz yaratın.

  2- Trend Video Tarzlarını Takip Edin

  Sizin gibi paylaşımda bulunan milyonlarca insan var. Bunların içerisinden trend olmuş ve popülerliği yüksek olan videoları inceleyin. Son zamanlara “akım” olarak adlandırılan bu videoları içerik olarak inceleyip, yorumlayıp, fikir edinmelisiniz. Kendinize ait bir tarz oluşturmada bu fikirler Size çok yardımcı olacaktır.

  3- Dikkat Çekici Kapak Seçin

  Paylaşmak üzere olduğunuz reels videolarına dikkat çekici kapaklar kullanırsanız keşfet bölümünde gezinen kullanıcıların dikkatini çekmiş olursunuz. Bazı kullanıcılar paylaştıkları reels videosu ile kapak fotoğrafının ilgisi olmamasına rağmen dikkat çekici bir kapak fotoğrafı seçerek, kullanıcıları videolarına çekiyorlar. Benim tavsiyem, reels videonuzu ilgilendiren özel bir kapak fotoğrafı seçmeniz olacaktır.

  4- Kısa Reels Videoları Paylaşmayın

  İnstagram’ın belirlediği politikaya göre 60 ve 90 sn ye kadar videolar ekleyebiliyoruz. Çok uzun videoları konusuna göre değişmekle birlikte, bazen sıkıcı olabiliyor. Ne çok uzun ne de çok kısa videolar paylaşın. 15 sn den daha kısa reels videoları paylaşmayın.

  5- Popüler Müzikler Kullanın

  Videolarınızda kendi sesiniz veya özgün video sesini kullanmayacaksanız, popüler ve çok paylaşılmış müziklerden birini seçmeniz yararlı olacaktır. Çünkü İnstagram algoritmasında keşfet kısmında karşımıza gelen videoların benzer içerikte olduğunu görüyoruz. Bazı popüler olmuş müzikleri içeren reels videoların daha sık karşımıza çıktığı bir gerecek.

  6- Video İçeriğinde Anlaşılır Yazılar Ekleyin

  Paylaşım yapacağınız videoyu düzenlerken, anlaşılır kısa ve bilgilendirici yazılar eklerseniz, hem işitme kaybı olan engelli kardeşlerimiz için güzel bir paylaşım olur, hem de sesi kısılmış şekilde gezinen kullanıcıların dikkatini daha kolay çekmiş olursunuz. Bunun için içeriğinizin küçük kısımlarına bilgilendirici yazılar eklemeniz Sizin yararınıza olacaktır.

  Ayrıca paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde yapmanız bu işin en temel faktörü. Yani bir günde 3 reels paylaşımı yapacağınıza, üç gün aynı saatte 1 reels videosu paylaşmanız daha doğru olacaktır. Düzensiz ve özgün olmayan paylaşımlar genellikle arka planlarda kalarak popüler olmayacaktır. Siz de yukarıda saydığım taktikleri kullanarak, etkili paylaşımlar yapabilirsiniz.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir