İnstagram Paylaşımlarının Silinmesi

  İnstagram, en popüler sosyal medya platformu olmuş durumda. Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya devi İnstagram, her geçen gün yeni bir özelliğini daha ortaya koymakta. İlk çıktığı zamanlarda oldukça sade bir şekilde kullanıma sunulan İnstagram, her geçen gün yeni bir özellik ortaya çıkararak sade kullanımından uzaklaşmakta. Bu kadar yeni kullanım özelliği, bu kadar kullanıcı ile birleşince hiç bir şey sorunsuz olmuyor. Hemen her şeyi İnstagram’a ekleyip paylaşan kullanıcılar, birçok sorunla karşılaşmaktadırlar. Geçtiğimiz hafta sonu, yönettiğim @gezgorbence hesabıyla ilgili karşılaştığım sorunu sizlerle paylaşmak istedim.

  Hesabınız Geçici Olarak Engellendin Uyarısı ile Karşılaşırsa?

  Hesabınızı kullanırken, yoğun bir şekilde şikâyet alırsanız, gereksiz yere üst üste yorum yaparsanız ya da üst üste orantısız şekilde kişiyi takibe alırsanız, ban yersiniz ve “Geçici Olarak Engellendin” uyarısı ile karşı karşıya kalırsınız. Benim yaşadığım sorun ise bunlardan biraz farklı. İlk önce aklıma gelen şikâyet almak olmuştu. Ama yukarıda bahsettiğim gibi bunların hiçbirini yapmadım ve “Geçici Olarak Engellendin” uyarısı almadım. Profilime normal şekilde fotoğraf ekleyip bilgilerini güzel bir şekilde yazdıktan sonra paylaşımımı yapıyorum. Buraya kadar her hangi bir şey yok. Fakat 5 10 saniye içerisinde paylaştığım fotoğraf otomatik olarak yok oluyordu. Biraz araştırma yaptım ve bu sorunu nasıl aştığım hakkında sizlere de bilgi paylaşmak istedim.

  İnstagram Paylaşımlarının Silinmesi Hakkında

  Öncelikle sorunun bağlantımdan kaynaklandığını düşündüm. Herhangi bir wifi veya mobil hat üzerinden denedim ve aynı sonuç ile karşılaştım. Daha sonra bilgisayarımı açarak İnstagram hesabıma bağlandım. Araştırmalarım sonucunda İnstagram’da izin verilen uygulamalar kısmına girerek herhangi bir izin verilmiş mi onu kontrol ettim. Herhangi bir verilen izin yoktu, fakat yeniden paylaşım yapmaya çalıştığımda aynı sorun devam etmekteydi. Sizde bu uygulama izinlerinizi aşağıda anlattığım gibi kontrol edebilirsiniz.

  İnstagram Paylaşımlarının Silinmesi

  Bilgisayar Üzerinde İnstagram Uygulama İzinlerini Kaldırma

  1. İnstagram hesabınıza giriş yapınız.
  2. Profil isminizin hemen yanında bulunan yuvarlak ayar tuşuna tıklayınız. Karşımıza çıkacak olan pencereden “İzinli Uygulamalar” a tıklıyoruz.
  3. “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” sayfasına gelince burada aktif ve süresi dolanlar şeklinde eğer var ise uygulamalarınız görebileceksiniz. Buradan kaldırabilirsiniz

  Mobil uygulama (Android veya İos) ile Uygulama İzinlerini Kaldırma

  İnstagram temel olarak mobil kullanıma yatkın olduğu için hemen herkes uygulama olarak kullanmakta. Ve her geçen gün uygulamaya yeni güncellemeler gelmekte. Anlatılan menülerde zaman içerisinde farklılıklar oluşabilmektedir. Şimdi gelelim mobil uygulama ile ayarımızı kontrol etmeye.

  1. Mobil uygulamanızda hesap profilinizin sayfasında iken, sağ üst köşedeki üç tane üst üste olan simgeye dokunun. Kayan pencerede en altta bulunan “Ayarlar”a dokunun.
  2. Buradan Güvenlik menüsüne dokunduktan sonra en alttan bir üstte bulunan “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” menüsüne dokunun.
  3. Karşınıza “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” içerisinde “Aktif” ve “Süresi Dolanlar” şeklinde eğer var ise uygulama izinleri gelecektir. Buradan kaldırarak sorununuzun çözümü için tekrar deneme yapınız.
  İnstagram Paylaşımlarının Silinmesi

  İnstagram Hesabınızın Şifresini Değiştirin

  Hesabınızın güvenliği açısından belirli periyotlarda şifresini değiştirmenizde fayda var. Çünkü Mobil uygulamalara giriş yapılırken hiç şifre işlemi yapmadan giriş yapıyoruz. Bana göre en sağlıklı olan şifre değişikliği ile bu sorunu da çözebilirsiniz.

  İnstagram Şifre Nasıl Değiştirilir

  İnstagram da şifre değiştirmek için “Ayarlar” menüsüne girmiş olmanız gerekiyor. Buradan “Güvenlik” menüsüne dokunduktan sonra gelen menüde “Şifre” menüsüne dokunarak kayıtlı olan e postanıza şifre yenileme postasının gitmesini sağlamak. E postanızı açarak, gelen postadaki kısa yol ile şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

  İnstagram şifrenizi oluşturmadan önce “Şifreleme Hataları” ile ilgili yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

  Artık hesabıma fotoğraf ekleyip paylaşım yapabilmekteyim. Sizde İnstagram’da fotoğraflarınızın silinmemesi için yukarıda anlattığım işlemleri yapın. Umarım bu işlemlerden sonra İntagram fotoğraflarınızı kendi kendine silme olayı ile karşılaşmaz ve anlattıklarım sizler için yararlı olur.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  2 Comments

  • Harika bir bilgi yaptım hemen teşekkürler

   • Bazen karşılaştığımız oluyor böyle sorunlarla. Farkında olmadan bir çok uygulamaya izin vermiş olabiliriz. Ve bu uygulamaların zararları konusunda ne kadar fikrimiz var ki? Yorumun için teşekkür ederim Rukencim 🙂

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir