İnstagram Hikayeleri Artık 60 Saniye

  Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan İnstagram da, 30 saniye olan hikâyeler artık 60 saniye olacak. Özellikle müzik ve video içerikli hikâye paylaşanlara gün doğdu diyebiliriz. Çünkü daha öncesinde 30 saniyeden uzun videolarda kesme yaparak birden fazla hikâye olarak paylaşım yapabiliyordunuz. Bu özellik sayesinde daha uzun videolarınızı ve müzik paylaşımlarınızı kesintisiz olarak paylaşabileceksiniz.

  İnstagram’ın test aşamasında bulunan bu özelliği getirdiğinde köklü bir değişim olacağı kesin. Daha uzun videoların yayınlanmasında kullanılan IGTV özelliğini de sessiz sedasız yayından kaldırıldı. Zaten son zamanlarda hikâye ve reels paylaşımları daha çok tercih edilmekteydi.

  İnstagram Hikaye 60 Saniye

  Alessandro Paluzzi adlı twitter kullanıcısının paylaşımında net olarak 60 ibaresini görüyoruz. Buradan daha uzun hikayelerin bizi beklediği kesin.

  İnstagram’ın test ettiği bir diğer özellik ise Reels videolarının hikâye gibi paylaşılabilmesini sağlamak. Bazı test kullanıcıları ile bu özellikle resmi olarak test edilmekte. İlerleyen zamanda güncelleme ile birlikte bütün kullanıcılara bu yeni özellikler sunulacak. Bekleyip hepimiz göreceğiz.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir