İnstagram Geçici Hesap Kapatma ve Kalıcı Silme

  Ülkemizde yaklaşık 38 milyon kişisinin aktif şekilde kullandığı İnstagram, hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Artık sadece kişisel kullanıma değil iş hayatının da bir parçası durumunda olan İnstagram, geçtiğimiz günlerde kullanılmayan bazı hesapların kaldırılması yoluna gitti. Aslında diğer sosyal medya platformları gibi birçok kişi unutulan şifre ya da bilerek yeni açılan hesaplar yüzüne gereksiz kalabalıklaştı. Eğer sizin de bir zaman açtığınız ve kullanmadığınız hesabınız var ise bunu kaldırma veya silme yoluna başvurabilirsiniz. Şimdi size bu hesapları nasıl geçici olarak kapatabileceğinizi ya da kalıcı silebileceğinizi cevaplayacağım.

  İnstagram Hesabınızı Geçici Olarak Kapatma

  İnstagram çalışanları istenemeyen durumlarda hesapları askıya alabileceğiniz durumları düşünerek, hesabınızı geçici olarak kapabileceğiniz bir özelliği aktif etmişler.

  Oturum açtığınız hesapta “profilinizi” görüntüleyin. Sağ üst köşedeki üç çizgiye tıkladıktan sonra en alt kısımda olan “Ayarlar” kısmına gelin. Burada “Yardım” menüsünü seçip “Yardım Merkezi” menüsünü seçerek İnstagram hesap kapatma ile ilgili yardım sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada yapmanız gereken işlemlerin İnstagram ağzından anlatmış.

  İnstagram Hesap Kapatma
  İnstagram Hesap Kapatma

  Kendinizden eminseniz direk İnstagram Geçici Hesap Kapatma linkine tıklayarak hesabınızı geçici olarak kapatmak için işlemlere başlayabilirsiniz. Burada diğer sosyal medya platformları gibi hesabınızı neden kapatıyorsunuz sorusuna, cevap vermeniz yeterli.

  Hesabınız geçici olarak kapatıldığında yani dondurulduğunda, profiliniz, fotoğraf, mesaj ve beğenileriniz hesabınızı tekrar aktif edinceye kadar gizlenir, görünmez.

  İnstagram Hesap Kapatma
  İnstagram Hesap Kapatma

  İnstagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Kapatma

  Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, profiliniz, fotoğraflarınız, mesajlarınız ve beğenilerin tamamen kaldırılacağından geri dönüşü olmayacaktır. Bunu bir kez daha düşünmenizde fayda olacaktır. Ayrıca hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adı ile tekrar kayıt olamazsınız ve bu kullanıcı adını tekrar kullanamazsınız. Bu gibi durumları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

  İnstagram Hesap Kapatma
  İnstagram Hesap Kapatma

  Kendinizden eminseniz İnstagram Kalıcı Hesap Kapatma linkini tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Hesabınızı neden siliyorsunuz sorusuna bir cevap verdikten sonra kalıcı olarak hesabınız silinecektir.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir