İnstagram ‘da Yeni “Ücretli Ortaklık Etiketi – Paid Partnership With” Özelliği

  İnstagram gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya devi yeni bir algoritma ortaya koyarak daha da ticari bir yapı oluşturmuş durumda. Günümüz kullanıcıları kullandıkları ve yaşadıkları her markayı instagram platformuna taşımış durumda. Tabi marka sahibi firmalar da reklam yaparak daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyorlar. Mesela takipçi sayısı fazla olan bir kullanıcı bir ürünü karşılıklı reklam veya sponsorluk anlaşması yaparak kullandığını varsayalım. Tabi bu ürünü bu kullanıcı paylaşımlarında etiketleyerek olabildiğince fazla kullanıcıya gösteriyor. Peki, burada ki fark bu etiketi marka sahibi firma da karşılıklı “Ücretli Ortaklık Etiketi” onaylayarak kullanıcılara gösterip, reklam veya sponsorluğunu daha da şeffaf hale getiriyor. Bu sayede reklam yayınlayan kullanıcıyı, marka sahibi firmalar da saha şeffaf şekilde görebilecekler.

  Ücretli Ortaklık Etiketi – Paid Partnership With

  “Ücretli Ortaklık Etiketi – Paid Partnership With” Özelliği Nasıl Kullanılacak

  İnstagram’da işletme hesabı kullanan her kullanıcı bu “Ücretli Ortaklık Etiketi” özelliğinden yararlanabilecek. Reklam veya sponsorluk anlaşması ile kullanıcı yaptığı paylaşımlarda marka etiketi yaparak paylaşımın üst kısmında “marka ile Ücretli Ortaklık” yazısı bulunacak.

  Ücretli Ortaklık Etiketi – Paid Partnership With

  İnstagram’da ilk olarak “Ayarlar” kısmına girip burada “İşletme” menüsünde bulunan “Markalı İçerik” menüsünü seçiniz. Onaylanmış hesaplar sizin reklam yada sponsorluk için anlaştığınız firmaların instagram hesabı üzerinden onaylanmışlar burada görülecek. Daha sonra paylaşım yaparken alt kısımda “Gelişmiş Ayarlar” kısmında onaylanmış olan markaların “Ücretli Ortaklık Etiketi” kısmı altında görülecektir. Buradan ilgili markayı seçtikten sonra paylaşım yapabilirsiniz.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir