Heading Etiketleri Nedir? Kullanımı Nasıldır?

  Artık hepimizin, her şirketin veya işletmenin birer web sitesi bulunmakta. Sadece web sitesi yapmakla her şey bitmiyor. Sitelerimizde bulunan içeriği kullanıcıya ulaştırabilmek için iyi reklam yapmamız gerek. İşte bu reklamı yaparken kullanacağımız ekipmanları iyi ve doğru seçmek gerek. İşte bu arama motorlarının sitemizdeki içeriği en iyi ve doğru şekilde tanıyabilmesi için kullanılan optimasyona “SEO” diyoruz.

  Kısaca değinecek olursak, “SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de arama motoru optimizasyonu demektir.

  İçeriklerimizin özetle anlatan başlıklarımızı en iyi şekilde arama motorlarının anlayacağı şekilde optimize edilmesi gerekmektedir. İşte bunu SEO sayesinde optimize diyoruz.

  Peki nedir bu Heading etiketi?

  İçerik yazılarımızda bir çok iç başlık kullanmaktayız. Bu başlıklar konunun gidişatına göre başlık, ana konu, fikir olabilecek anahtar olarak tanımlayabileceğimiz kelimeler olabilir. Bu başlıkları H1, H2, H3, H4, H5, H6 şeklinde etiketleyerek başlıklandırıyoruz. Siz bu sıralandırmayı alt başlıklandırma olarak düşünebilirsiniz. H1 H2’yi kapsar gibi.

  Heading tag

  Heading Etiket

  Bu yazıyı hazırlarken örnek vermek gerekirse;

  Başlık: Heading Etiketleri Nedir? Kullanımı Nasıldır?

  Açıklama: Seo Heading Etiketi nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

  Anahtar kelimeler: Seo, Tag, Heading, Etiket, arama, sıralama, h1, h2, nasıl kullanılır.

  şeklinde belirledik.

  <h1>Heading Etiketleri Nedir?</h1> şeklinde başlık kısmını etiketliyoruz. Size göre konunuzun en önemli başlığı H1 etiketi altına almalısınız. Diğer önemli bulduğumuz alt başlık ve anahtarlarımızı <h2>Seo Heading Etiketi nasıl kullanılır ve ne işe yarar?</h2> önemli bulduğunuz diğer başlıkları H2 etiketi altında kullanabilirsiniz. Geriye kalan etiketlerinizi ise, <h3>Seo</h3> şeklinde H3 etiketlerini önem arz eden başlık ve anahtar kelimelerin sırasına göre seçebilirsiniz.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir