Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Nedir?

  Korona salgınından dolayı zor günler geçirdiğimiz şu günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından bir mobil uygulama devreye sokuldu. Verilen mücadeleyi etkin bir şekilde destekleyici ve her uç noktaya ulaşmayı hedefleyen uygulama ile birlikte bir çok özellikten direk yararlanabileceğiz. Kendi bilgilerimiz ile birlikte yakınlarımızı ve risk haritası gibi özellikleri bize sunan “Hayat Eve Sığar” uygulaması nedir, nasıl indirilir ve nasıl kullanılır gelin birlikte inceleyelim.

  Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması Nedir?

  Bu uygulamayı hemen indirip mobil olarak telefon numaranız ile onaylayarak kurabilirsiniz. Size sorduğu bilgileri en doğru şekilde doldurarak, hem kendi sağlığınızı hemde çevrenizdeki yakınlarınızın sağlığını kolayca takip edebiliyorsunuz. Riski en aza indirebilmek amacıyla devreye sokulan uygulama Korona virüs ile ilgili kişileri bilgilendirmek, yönlendirmek ve riskleri en aza indirmek için geliştirildi.

  Hayat Eve Sığar Uygulaması
  Hayat Eve Sığar Uygulaması – Tanıtım

  Uygulamayı açar açmaz size sağlığınız ile ilgili birkaç test yaparak durumunuz hakkında bilgi veriyor. Burada en yakın sağlık kuruluşu ve SABİM numaralarının kısayol tuşları bulunmakta. Rabbim göztermesin tanı durumunda sizi hemen en kısa sağlık kuruluşuna yönlendiriyor.

  Uygulamada bir yoğunluk haritası oluşturulmuş durumda. Burada bulunduğunuz bölgeye göre riskli durumun olup olmadığı hakkında bilgi veriyor. Evde İzalasyon, riskli, enfekte ve ailem seçenekleri ile harita üzerinde yoğunlukları ayrıntılı görebilirsiniz. Ayrıca harita üzerinde sağlık kuruluşu yanında eczane market ve durak gibi acil olabilecek bilgileri de görebilirsiniz.

  Ailem menüsü altında aile ve yakınlarınızı buraya ekleyebilir, onların da uygulama üzerinden takiplerini yapabilirsiniz. Böylece herkes kendi uygulaması üzerinden takip edilebilecek ve riskli kişilerle temas etmesi durumunda uyarı alınabilecek.

  Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir?

  “Hayat Eve Sığar” uyguylaması hem ios hemde android telefonlarınızda kullanabilirsiniz. Bunların haricinde tabletinizde de kullanabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken telefon numarası ile uygulamanızı onaylamanız.

  [appbox googleplay tr.gov.saglik.hayatevesigar&hl=tr]

  [appbox appstore 1505756398?l=tr]

  Hayat Eve Sığar Uygulaması

  Uygulamanın kullanımı çok kolay. Uygulamayı yükledikten sonra yukarıdaki gibi yönergeleri takip ederseniz kolayca kurulumu bitirebilirsiniz.

  Hayat Eve Sığar Uygulaması

  Uygulamayı her açtığınıza size bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz şeklinde başlayan test uyguluyor. Böylelikle duruma göre tanı ve bilgilendirme yaparak size yardımcı oluyor.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir