Google Uyardı: Kullanılmayan Hesaplar Bir Ay Sonra Silinecek

  Günümüzün en çok kullanılan internet platformu Google, geçtiğimiz günlerde hizmet güvenliğinin arttırılmasına yönelik yaptığı değişiklik ile hesap siyasetinde değişikliğine gittiğini açıkladı. Google üzerinde bulunan hesapların uzun süredir veya iki yıldır kullanılmayan olmayan hesapların önümüzdeki aydan itibaren silineceğini duyurdu.

  Kullanılmayan Hesaplar Silinecek

  Google, başta gmail, youtube, drive gibi birçok uygulamayı bir arada tutan bir platform. Bu uygulamaları kullanabilmek adına bir hesap oluşturulması gerekiyor. Özellikle benim gördüğüm kadarıyla android akıllı telefon kullanmaya başlayan birçok kullanıcı birden fazla gmail hesabı açmakta. Açılan hesapların birçoğu da kullanılmamakta. Google’da yaptığı açıklama ile kullanılmayan hesapların silineceğini duyurmuştu. Aralık ayı ile birlikte bu hesapların silineceği ve bu hesapların silineceğine dair çeşitli e postalar gönderiyor.

  Google
  Google

  Eğer sizin de kullanmadığınız fakat kullanmaya devam edeceğiniz bir hesabınız var ise bu hesaba giriş yaparak veya youtube hesabına girip video izleyerek hesabı tekrar faal hale getirmeniz gerekiyor.

   

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir