Flash (Usb) Bellek içindeki görünmeyen dosya ve klasörleri açma

  Hepimizin artık flash bellekleri var. Hem de artık içerisinde önemli dosya, evrak ya da fotoğraflarımızın olduğu. Birde son zamanlarda en çok karşılaştığımız şeylerden biri oldu flash bellekteki dosyalarımı görememek. İş yerinde kullandığımız bilgisayarlar olsun, çevremizde kullandığımız bilgisayarlar olsun  flash belleklerimize bir yerlerden ne varsa bir şeyler bulaşıyor. Bilgisayarımızda her şey tamamdır. Fakat başka bilgisayarlarda açmak için flash belleğimizi takarız içerisinde hiç bir şey görünmez. Aslında her şey olduğu gibi içerisindedir. Flash bellek sürücüsü üzerinde sağ tıklayıp boyutuna bakarsanız içerisinin aslında dolu olduğunu göreceksiniz. Gelelim sorunun çözümüne.

  Flash (Usb) Bellek içindeki görünmeyen dosya ve klasörleri açma

  Donatılar içerisinden Komut istemini çalıştırın. Ya da çalıştır kısmına cmd yazıp enter tuşuna da basabilirsiniz. Daha sonra flash belleğinizin sürücü ismi ne ise yazıp enter tuşuna basın. Benim flash belleğimin adı f ise  f: yazıp enter tuşuna basıyoruz.

  Sonra attrib -r -s -h  /s /d  *.* yazın enter tuşuna basın. Biraz bekledikten sonra dosyalarınızın yerine geldiğini göreceksiniz.

  Bende ki görüntü şöyle olacak.   f:attrib -r -s -h  /s /d  *.*

   

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  2 Comments

  • Teşekkürler abiş 🙂

  • Biraz önce uyguladım, söylendiği gibi isimsiz bir dosya olarak oluştu. Virüs programı ile temizledim. Teşekkür ederim.

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir