Bir Zamanların Efsanesi Winamp Geri Dönüyor

  2000’li yılların başlarından sonlarına kadar bilgisayar başında bolca vakit geçirmişizdir. Özellikle internetin daha yaygın olarak kullanılmadığı bu zamanlarda bilgisayarda müzik dinlemeye yarayan “Winamp” programını hemen hepimiz kullanmışızdır.

  Winamp Eski
  Winamp Eski

  Önce internetin yaygınlaşması, devamında mobil telefonlarda internetin yaygınlaşması ile birlikte winamp artık eskisi kadar kullanılmamaya başladı. 1997 yılında başlayan serüven 2013 yıllarında son bulmaya başladı. 2014 yılında da “Radionomy” şirketi tarafından satın alınmıştı.

  Winamp, o eski popüler olarak kullanıldığı günlere yeniden dönebilmek adına yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Resmi web sitesine girdiğimizde “Büyük bir şeyler oluyor. Yeni nesil için Winamp’ı inşa ediyoruz. Winamp sadece güncellenmekle kalmadı, tamamen yeniden düzenlendi. Yeni Winamp, nerede olursanız olun sizi müziğinize bağlar. Sevdiğiniz sanatçılara yaklaştırır. En sevdiğiniz müzik podcastleri ve radyo istasyonları için eviniz.“ şeklinde bir mesaj bizi karşılıyor. Bu da winamp’ın yeni nesil bir Spotify, Fizy, Tidal, Apple Music benzeri bir platform oluşturacağına benziyor.

  Tabi yeni gelecek olan bu platformun nasıl görüneceği nasıl çalışacağını zaman içerisinde bekleyip göreceğiz. İnternette bulduğum bazı yeni görünüm tasarımlarını yazı içeriğine ekliyorum.

  Yeni Winamp
  Yeni Winamp
  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir