Bir Çiğköfte Etkinliği

  Aslında her şey Ebubekir abinin “illa kendimizi zorla davet ettireceğiz” demesiyle başladı. Zaten böyle güzel etkinlikler için illa birilerin girişimde bulunması gerekiyor diye düşünüyorum.

  Başka bir tarihte Güneydoğunun en güzel tatlarından olan çiğ köfte şenliği yapmaya karar vermiştik. Fakat takvimde oluşan aksilikler nedeniyle düzenleyememiştik. Kısa bir zaman zarfında Ebubekir abinin öncülüğünde gerekli tüm ayarlamalar yapılıp, toplanıp düzenleyebildik. Ebubekir abinin koordinatörlüğünde, birinin bu çiğ köfteyi yoğurması gerekiyordu. İşte burada devreye güçlü kolları ve kürek gibi elleriyle çiğ köfte yoğurucumuz Taner abi devreye girdi. Bu toplantıyı en iyi yorumlayacak olan Can ‘da köşede yerini aldı. Ayrıca tatlı çiğ köfte yoğurmada Sibel abla müthiş bir iş çıkardı ve bu işte bende varım diyordu.

  Etkinliğin asıl can alıcı yanların da katkıları ile Safinaz abla, Hatice, Ayşe ve annem vardı. Tabi olayların çekim işi kamera arkasında olan bana düşüyordu. Ben de elimden geleni yaparak güzel bir anı çekimi yaptığımı düşünüyorum. Esprili bir şekilde geçirdiğimiz güzel bir akşamı Sizlere yazıyorum. Alta ekleyeceğim amatörce çektiğim videoyu da izleyebilir, umarım beğenirsiniz.

  Böylesine güzel bir etkinliğe katılımları ile bizi mutlu eden Ebubekir abi, eşi Sibel ablaya, Taner Abi, eşi Safinaz Abla ve Can ve eşi Hatice‘ye biz yaman ailesi olarak teşekkür ediyoruz. Tabi annem ve çocuklarımızı da unutmayalım.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  6 Comments

  • Yenisini dört gözle bekliyoruz

   • Kordinatör Bekir abi artık evi de doğrultmamız lazım abi 😀

  • Bende isterim bende

   • En kısa zaman da 2. sini yapacağız Rukencim 🙂 hatta diyorum geleneksel hale getirelim şöyle arada toplanıp güzel muhabbet edelim 😀

  • Ve PART 2 İCIN HAZIRLIKLAR BASLASIN…..

   • Kısa bir video oldu abi ama ilerleyen zamanda farklı etkinliklerle adımızdan söz ettireceğiz 😀

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir