Arabamı Sattım (Honda Civic Es7)

  Herkese merhabalar. Honda civic marka arabamı 5 yıl gibi uzun bir süre kullanımdan sonra sattım. Aslında bu zaman zaman düşündüğüm bir konuydu. Gaziantep’e tayin olmadan önce bir ara düşünmekteydim. Fakat hayatımızdaki bazı değişikliklerden sonra bu düşüncemi hep erteledim. Bazı erkeklerin favori sitesi sahibinden.com dur. Sürekli orada takılır güncel alım satım ne varsa takip ederler. Bende ara ara girerek bakmaya çalışıyor ve takip ediyordum. Geçen soğuk bir Ocak ayı içerisinde yine bu düşünce ağır basmaya başladı. Aslında Yalçın kanıma girdi 😀 Genelde aracımın bütün bakımlarını zamanında yaptırır, geç bırakmak istemem. Hatta son olarak 4 ay önce yeni lastik takımı alarak uzun bir zaman daha kullanırım düşüncesindeydim. Ama düşündüğüm gibi olmadı ve aracımı satmaya karar verdim.

  5 yıldır sorunsuz ve severek kullandığım aracımla o kadar yol almışım ki anlatamam. 84 bin Km de başlayan bu serüven 149 bin de son buldu. 65 bin km bir insanın ömründe iyi bir mesafe. Hatta son 2019 yılı içerisinde neredeyse Türkiye haritasının bütün uç noktalarına kadar ulaştım desem yeridir. Gaziantep’ten başlayan bayram mesaisi ile Muğla’ya, Muğla’dan İstanbul’a, oradan Edirne’ye ve tekrar Gaziantep’e uzunca bir yol almışım. Sonrasında yine Gaziantep’ den Erzincan’a, oradan Rize, Trabzon, yine ardından tekrar Gaziantep ‘e dönüşüm bir yıl içeresinde en fazla yol aldığım mesafelerimdir.

  Honda Civic Es7

  Bakımı kolay ve bakım ücretleri ideal olmakla birlikte, halkımız arasında emekli arabası yakıştırılması yapılan honda marka araçların, bu benzetmeyi sorunsuz olmasına bağlayabilirim. Tabiri caiz ise yağına ve suyuna baktın mı seni asla üzmez derler. Piyasada bunun gibi bir çok araç markası var elbette ama civic’ler bu konuda efsaneleşmiş durumda.

  Şimdilerde civic vtec kasa eski aracımdan gördüğüm zaman göz ucuyla bakıyorum. Piyasa da oldukça çoğalmış ve tutulan bir araç haline gelmiş. Eskilerden beri öyleydi aslında 😀 Özellikle genç kesimin daha çok tercih ettiği bu araçlar, sorunsuz ve ekonomik olmasının yanında üst devirlerde güzel de performans sunar. Performanstan kastım spor arabaların verdiği performanstan bahsetmiyorum. Kendine göre 1.6 lt bir benzinli motordan alınabildiği kadar. Birde biraz bakınca ve üzerine emek harcayınca gayet yakışıklı olurlar. Hani ne giyse yakışıyor tabiri vardır ya, aynen öyle olduğunu düşünüyorum. Bu arabaların üzerine çok emek harcayan insanlar var. Sevgilisi kadar özen gösteren bu kişilerin emeklerine saygı göstermek gerektiğine inanıyorum.

  Aracımın teknik özelliklerini ya da bu tarz bilgilerini yazmayacağım. 5 yılın sonunda edinmiş olduğum tecrübelerime göre kullandığım birçok araçtan öte bir araç olduğunu söyleyebilirim. Bu konuda merak ettiğiniz veya takıldığınız sorularınız olursa alta yorum olarak yazmayı unutmayın. Yine ilerleyen zaman zarfında model yükselttiğim yeni civic aracım hakkında bir içerik oluşturur veya youtube’de video ile karşınıza çıkabilirim.

  İyi günler dilerim.

  Digiqole Ad

  İlgili Yazı

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir