Tavsiye edebileceğim en popüler WordPress eklentileri

Wordpress Eklenti

WordPress bir çok kişinin en yaygın olarak ve buna bende dahil olarak söylüyorum kullandığı blog uygulaması. Tabi bu uygulamanın daha kapsamlı halde çalışabilmesi için bir takım eklentilere ihtiyaçları var. Bu eklentiler sayesinde WordPress kullanım amacına göre şekillenmekte. Yani bir site açmaya karar verdiniz diyelim. Bu site kişisel mi, tanıtım mı yoksa alışveriş mi gibi farklı kategoride olmasının temelinde bu eklentilerin (plugin) payları büyük. Ben kendi sitemi daha çok kişisel fotoğraf blogu olarak kullanıyorum. Bunun için kullandığım eklentileri (plugin) sizler için derledim.

Akismet: Konularınıza yapılan yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yarıyor ve yönetici ekranından bunları yönetebiliyorsunuz.

All in One SEO Pack: Konularınızın arama motoru optimizasyonu (SEO) için gelişmiş seçenekler sunarak daha iyi indekslenmesini sağlar.

Contact Form 7: İletişim formu eklentisi olan Contact Form 7, Sitenize iletişim formu kurarak ziyaretçilerinizin sizinle bağlantı kurmanızı sağlıyor.

Google Analytics for WordPress: Sitenizin istatistiklerini Google Analytics ile ölçmenize yarayan bir eklenti.

Google XML Sitemaps: WordPress tabanlı siteleriniz için otomatik olarak site map oluşturulacak ve yazmış olduğunuz yazılar site haritanıza eklenecektir.

Simple Lightbox: Sitenizde sayfalarınızda ya da konularınız da büyük olarak göstermek istediğiniz fotoğraf, resimleriniz var ise slayt şeklinde göstermenize yarayan bir eklenti.

Lastest Post: Son eklediğiniz konularınızı daha güzel bir şekilde ziyaretçilerinize sunabileceğiniz bir eklenti.

Şimdilik kullandığım eklentiler bunlar arkadaşlar. İleride yeni eklentiler kurdukça size tecrübe ve yorumlarımı yazacağım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.