Kadrajımdan Günbatımı (Sunset) Manzaraları

Turan YAMAN - Kadrajımdan Günbatımı (Sunset) Manzaraları

Bilenler bilir Muğla’ nın eşsiz güzelliklerini. Bunun için bu güzellikleri fazla anlatmadan yaşamak lazım. Özellikle ben şundan şikayetçiyim. Muğla denilince akıllara sadece Muğla kent merkezi yani Menteşe gelmesin. Muğla özellikle ilçeleri ile bir bütün. Güzellikleri içinde barındıran kışı ayrı güzel, yazı ise apayrı güzel bir memlekettir. Özellikle ben bir fotoğraf sever olarak doğa fotoğrafları çekmeyi seviyorum. Muğla da bu konuda benim isteklerimi fazlasıyla karşılıyor. Tabi her yerin, her memleketin kendine göre, başka bir yerde olmayan eşsiz güzellikleri var. Zaten hayatım boyunca ve fırsat buldukça, gittiğim her memlekette güzel doğa fotoğrafları çekeceğim. Yada bunu istiyorum diyelim. Neyse lafı fazla uzatmadan sizlere çekmiş olduğum Gün batımı (sunset) fotoğraflarımı göstereyim.

Turan YAMAN - Günbatımı Manzarası - 2012 - Dalyan
Turan YAMAN – Günbatımı Manzarası – 2012 – Dalyan

Dalyan da İztuzu sahiline giderken, iztuzu girişinden girmeden sola giden yolu takip ettiğiniz zaman şahin tepesi dedikleri tepeye çıkılıyor. Yolları hem dik hem bozuk (kışın daha bozuk) olmasına rağmen manzarası bütün zorluklara değiyor. Tavsiyem yaz mevsimi yada yakın mevsimleri tercih etmeniz. Bir de zaman olarak sabah saatlerini tercih ederseniz, havadaki nem oranı yükselmeden manzarayı daha iyi görebilir ve fotoğraflayabilirsiniz.

Aşağıda kadrajıma giren harika gün batımı manzarası fotoğrafımı beğeninize sunuyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

Turan YAMAN - Kadrajımdan Günbatımı (Sunset) Manzaraları
Köyceğiz – Zeytinalanı Mah. – 2015

Gün batımı fotoğrafları elbet her yerde ve her zaman güzellerdir. Aşağıda kadrajıma giren fotoğraf ise Köyceğiz Zeytinalanı Mah. de çekmiştim. Güzel bir bahar gününün sonlarına doğru yakaladığım bir fotoğraf.

 

 

 

 

Turan YAMAN - Kadrajımdan Günbatımı (Sunset) Manzaraları
Köyceğiz Kordon – 2013

Aşağıdaki fotoğrafımı ise Köyceğiz Kordon da yakalamıştım. Üzerinde hiç oynama yada düzeltme yapmaksızın beğeninize sunuyorum.

 

 

 

 

 

Turan YAMAN - Kadrajımdan Günbatımı (Sunset) Manzaraları
Köyceğiz – Zeytinalanı Mah. – 2014

Aşağıda ki fotoğrafım ise evimin balkonundan çekilmiş bir kare. Gördüğünüz ağaçların arkasında Köyceğiz Gölü bulunmakta. Doğanın yeşilini, gölün ve gökyüzünün mavisini, güneşin muhteşem turuncu ahengi kapatmış. Sanırım hepte gün batımı fotoğrafları böyle olacak.

Fotoğraflarımı beğeninize bırakıyorum. Tam ekran izlemek için üzerine tıklayınız. Her türlü eleştiri, beğeni ve yorumlarını bekliyorum.

 

Köyceğiz Zeytinalanı 2016
Köyceğiz Zeytinalanı 2016

İyi günler dilerim.

2 Yorumlar
  1. Sedanur diyor

    Eline sağlık abi. Dahalarını bekliyoruz

    1. Turan YAMAN diyor

      Ben teşekkür ederim abim 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.